Ambasada

2022/3/10

BIOGRAFIJA NJ.E.G. KACUMATE, AMBASADORA JAPANA

Ime KACUMATA Takahiko
Datum rođenja 11. mart 1960.


OBRAZOVANJE

mart 1982. diplomirao na pravnom fakultetu Univerziteta Gakušuin


PROFESIONALNA KARIJERA

april 1982. primljen u Ministarstvo inostranih poslova Japana
avgust 2003. glavni zamenik direktora, Odeljenje za međunarodne ugovore, Biro za sporazume
avgust 2004. glavni zamenik direktora, Odeljenje za ekonomske i socijalne sporazume, Biro za sporazume
septembar 2004. savetnik za pregovore o sporazumima, Biro za sporazume
oktobar 2005. direktor, Odeljenje za inspekcije, Sekretarijat ministra
jun 2007. direktor, Odeljenje za rešavanje sporova sa STO, Biro za ekonomske poslove
jul 2009. pomoćnik glavnog istraživača, Kancelarija za istraživanja o bezbednosti, Biro za istraživanja, Sekretarijat Predstavničkog doma
avgust 2011. direktor, Odeljenje za socijalne sporazume, Biro za sporazume
septembar 2013. savetnik, Ambasada Japana u Republici Turskoj
januar 2015. ministar, Ambasada Japana u Republici Turskoj
jul 2016. izvanredni i opunomoćeni ambasador, Ambasada Japana u Turkmenistanu
decembar 2020. izvanredni i opunomoćeni ambasador, Ambasada Japana u Republici Srbiji
februar 2021. izvanredni i opunomoćeni ambasador Japana u Crnoj Gori na nerezidentnoj osnovi